H-bådsstævne “Eliteserien”


Begivenhedsdetaljer

  • Date:
  • Kategorier:

Eliteserien fra Danske H-bådssejlere kommer til Gilleleje og sejler årets første stævne.

Vi forventer min. 25 både til start med stor deltagelse af danske besætninger og herudover også deltagelse fra Sverige og Tyskland.

Der kommer til at være storskærm på arealet ved klubhuset med interviews og droneoptagelser. Sammen med handelstandsforeningen har GSK initieret en fælles byfest.

Ungdomsafdelingen vil lave aktiviteter i dagtimerne mens Eliteserien sejler ude foran havnen.

Gribskov kommune har støttet PR indsatsen🎉

Vi søger lokale sponsorer der vil støtte GSK med afholdelse af stævnet, med 5.000-10.000 kr. pr. sponsorat.

Lundquist Regnskab har givet det 1. tilsagn👏🎉

Gilleleje Sejlklub er meget taknemmelige for støtten og opbakningen. TAK🙏

Glleleje sejlklub
VindVindstødVindretningTemperatur
8.6 m/s10.3 m/s  128 °0.1 °C

QR Code

QR koden kan læses via en mobiltelefon med et kamera


Kopiere QR koden fra hjemmesiden og indsæt den i indbydelse eller opslag til opslagstavlen, hvor du gerne vil give modtagere mulighed for enkelt åbne denne side på mobilen. QR koder kan benyttes til mange forskellige formål feks en indbydelse til et arrangement, hvor tilmeldingen der ligger på hjemmesiden.
Brugeren skal blot gøre følgende
.
1) Åben kameraet på mobilen
2) Peg kameraet mod QR koden
3) Klik på det link kameratet viser på din telefon